Tipik salonlar ve saç kesme tesisleri çoğu kuaförün bulunduğu yerdir. Bu kuruluşlar alışveriş merkezlerinden lüks kaplıcalara kadar birçok alanda yer almaktadır. Bir kuaför salon çalışanı olarak çalışabilir veya sandalye alanını bağımsız bir yüklenici olarak kiralayabilir. Kuaförler ayrıca evlerinin, arabalarının dışında çalışabilir, hatta müşterinin evinde seyahat edebilir ve hizmet verebilir. Seyahat eden bir kuaför, sürekli bir müşteri tabanı oluşturan hastaneleri ve yardımlı yaşam tesislerini ziyaret edebilir.

Eğlence endüstrisi kuaförlük için en büyük ikinci pazardır. Filmler ve tiyatro gösterileri, aktörleri stilize etmek ve karakterlere dönüştürmek için personel üzerinde kuaförler kullanır. Müzik sanatçıları ve dansçılar gibi diğer sanatçılar da sahnelerin arkasında kuaför istihdam edecekler. Bazı kuaförler sadece bir kişi tarafından istihdam edilir ve sadece saçlarıyla ilgili ihtiyaçlarını karşılamak için onlarla birlikte seyahat eder.

Moda endüstrisi ayrıca fotoğraf çekimleri ve defileler için model saçlarını şekillendirmek için kuaförler kullanıyor. Fotoğraf çekimleri, kuaförü egzotik ülkeler ve zorlu iklimler de dahil olmak üzere çeşitli başlangıç noktalarına götürebilir. Moda endüstrisindeki kuaförler genellikle zaman egzersizi ve stresli durumlarla karşı karşıyadır.

0 Yorum

Henüz hiç yorum yok

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.