Bir kuaför genellikle kafadaki saçların görünümü, şekillendirilmesi ve bakımı ile ilgili her şeyi ele alır. Kuaför önce müşteriyi dinleyecek ve istenen sonuçları net bir şekilde anladığından ve beklediğinden emin olacaktır. Sık sık fotoğraf ve kuaförler güzellik ve moda dergileri resimleri için istemci tarafından istenen bir görünüm görselleştirmek için başvuruda bulunacak. Müşterilere en son stili veya kesimi sunabilmek için eğitimlerine ve eğitimlerine devam etmelidirler.

Birçok kuaför, en son stilleri ve kesimleri takip etmek için saç yarışmalarına katılır. Bu yarışmalar renklendirme, şekillendirme ve kesme tekniklerini sergiliyor. Salonlar, kuaförleri yarışmalara katılmaya teşvik eder, çünkü ödüllü bir kuaför bir salon için büyük bir tanıtım olacaktır ve kuaför genellikle büyük bir müşteri tabanı kazanacaktır.

Kuaförler tarafından sıklıkla gerçekleştirilen en büyük görev, saçın gerçek kesilmesidir. Yeni bir görünüm arayan ya da sadece bir trim gerektiren müşteriler düzenli olarak bir kuaförün hizmetlerini arayacaktır. Kuaförlük aynı zamanda saç şekillendirme olarak da adlandırılır ve bireyin görünümünü iyileştirmek için saçları istenen şekilde şekillendirme işlemidir. Bir kuaförün mesleğinde bilmesi gereken birçok stil vardır:

  • Kıvırcık stiller ve kıvırcık saçları kesmenin en gurur verici yolunu bilmek
  • Düz stiller ve düz saçların nasıl kesileceğini bilmek
  • Kısa stiller
  • Uzun stiller
  • Düğünler ve resmi etkinlikler için karmaşık up-do stilleri

Saçlara yapılan kimyasal tedaviler saçın görünümünü ve hissini değiştirebilir. Kuaförler kıvırcık saçlara pürüzsüz ve düz hale getiren kimyasal bir gevşetici uygularlar. Kimyasal permalar, aksi takdirde düz saçlarda bukleler veya dalgalar gibi Yarı kalıcı bir stile neden olur. Saç boyama ve vurgulama genellikle mükemmel bir renk oluşturmak için sabır ve kimyasal bilgi gerektirir. Birden fazla renk tonu için renklendirme kuaför için oldukça karmaşık ve sıkıcı olabilir.

Bir kuaför ayrıca saç bakımı alanında uzman olarak görev yapar ve genellikle bilgili oldukları ve müşterilere tavsiye etmek istedikleri ürünleri satar. Bazı kuaförler kendi profesyonel saç bakım ürünlerini geliştirmeye devam ediyor. Kuaförler güzellik ve stil rehberleri için danışman veya editör olarak hizmet verebilir.

Saç restorasyon hizmetleri ve ürünleri alanında daha az yaygın bir kuaförlük alanı vardır. Bir kuaför saç fişleri işlemek için lisanslı ve peruk ve yapay saç şekillendirme sanatında yetenekli olabilir. Peruk şekillendirme de özel eğitim gerektirebilir.

0 Yorum

Henüz hiç yorum yok

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.